Inne filmy

Misją Stowarzyszenia Rafael
jest tworzenie i wspieranie obrazów, których scenariusz oparto o wartości ewangeliczne.

Chociaż głównym polem naszej działalności jest aktualnie produkcja filmowa, to zajmujemy się również dystrybucją oraz wsparciem medialnym filmów chrześcijańskich. Zapraszamy parafie, szkoły, wspólnoty, które chciałyby zorganizować grupowe wyjście do kina lub legalny pokaz filmu w swojej parafii, szkole, domu kultury do zapoznania się z innymi tytułami, które dzięki nam stały się dostępne dla polskiego widza:

Ślady stóp

Droga do celu to nie połowa przyjemności, to cała przyjemność. św. Jan Paweł IIslady_plakat_www

Film drogi, inny niż wszystkie do tej pory – elektryzujący, klimatyczny, wciągający widzów w fizyczną i duchową przygodę.
Każda z postaci przechodzi na szlaku swój własny proces duchowej przemiany. Nasi bohaterowie staną twarzą w twarz z własnymi ograniczeniami doświadczając duchowego i fizycznego cierpienia w postaci wyczerpania, wątpliwości i… pęcherzy! „Użalanie się nad sobą” jest wiodącym antagonistą, który na każdym kroku próbuje doprowadzić do konfrontacji z naszymi bohaterami.

„Ślady stóp” to film, w którym widz staje się pielgrzymem i wraz z bohaterami dostaje szansę na odkrycie swojej drogi życia, swojego Camino.

 

Proponowane:
Seans grupowy w kinie – TAK,
Pokaz specjalny poza kinem – TAK.

www.sladystop.pl


Jak Bóg da

ZABAWNA I MISTRZOWSKO ZAGRANA KOMEDIA POMYŁEK I KŁAMSTW… MAJĄCYCH KRÓTKIE NOGI! 

 

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, jak-bog-da-plakat-maly-rozmiar-1mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje…

Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, że jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Gdy przychodzi dzień „coming outu”, Andrea oznajmia, że postanowił zostać księdzem! Tu kończy się tolerancja i otwartość Tommaso. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…

 

Proponowane:
Seans grupowy w kinie – TAK,
Pokaz specjalny poza kinem – TAK.

www.jakbogda.pl


Czy naprawdę wierzysz?

plakat

PRAWDZIWA WIARA WYMAGA DZIAŁANIA

Film „Czy naprawdę wierzysz?” to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć… Kolejne dzieło twórców porywającej ekranizacji „Bóg nie umarł”.

Matthew nie może się otrząsnąć z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają się dziać prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył.

W trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomnej dziewczyny w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg.

Proponowane:
Seans grupowy w kinie – TAK,
Pokaz specjalny poza kinem – TAK

www.czynaprawdewierzysz.pl


Bóg nie umarł

plakat-bog-nie-umarl-699x1024
Najgłośniejszy film religijny ostatnich lat. Kilka miesięcy temu był wielkim przebojem kinowym w USA.

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę prof. Radissona.

Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Fryderyka Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił.

Proponowane:
Seans grupowy w kinie – TAK
Pokaz specjalny poza kinem – TAK

www.bognieumarl-film.pl


Marys Land – Ziemia Maryi

plakat-ziemia-maryi

Głośny film maryjny, który od kilku miesięcy cieszy się niesłabnąca popularnością polskich widzów.

Nakręcony w oryginalnej konwencji obraz hiszpańskiego reżysera to przede wszystkim piękne, budujące świadectwo miłości Boga i Jego Matki do człowieka.

Proponowane:
Seans grupowy w kinie – TAK
Pokaz specjalny poza kinem – TAK

www.marysland.pl

 

 


Doonby. Każdy plakatjest Kimś

Głośny film z przesłaniem pro-life.

Sam Doonby, tajemniczy i przystojny włóczęga, pojawia się znikąd w małym miasteczku w Teksasie. Jego nagłe przybycie wywołuje falę niezwykłych zdarzeń i zmienia życie wielu
ludzi. Kiedy równie niespodziewanie znika, mieszkańcy miasteczka zaczynają zdawać sobie sprawę, jak wielkie znaczenie może mieć obecność lub brak jednej osoby. Współczesna historia Sama Doonby’ego przeplata się z opowieścią sprzed 40 lat o jego matce, która zachodzi w niechcianą ciążę.

W kulminacyjnym momencie opowieści matka Sama poddaje się aborcji. Jest to też chwila, kiedy Doonby znika z historii współczesnej, a w zasadzie… nigdy go w niej nie było.

Proponowane:
Seans grupowy w kinie – TAK
Pokaz specjalny poza kinem – TAK


Karolina

plakat-karolina

Film inspirowany życiem i męczeńską śmiercią bł. Karoliny Kózkówny. Polecamy głównie młodzieży, szczególnie w okresie rekolekcji.
Dwie przyjaciółki, osiemnastolatki, kończą liceum filmowe. Gdy nauczyciel podsuwa im temat egzaminacyjnej etiudy filmowej, w pierwszej chwili buntują się. Chciały kręcić film o ważnych społecznie sprawach, o współczesnych problemach, chciały zmieniać świat, a tu trafia się im historia wiejskiej dziewczyny sprzed 100 lat, która w bezsensowny sposób dała się zabić!

Chcąc nie chcąc, wyruszają do Zabawy, gdzie żyła i zginęła ich bohaterka – Karolina Kózkówna…
Proponowane:
Seans grupowy w kinie – TAK
Pokaz specjalny poza kinem – TAK

www.karolina-film.pl

 

 


Zakazany Bóg

plakat
PRAWDZIWA HISTORIA, KTÓRA PORUSZY NAJTWARDSZE SERCE.

Zakazany Bóg to kolejny po „Cristiadzie” film trafiający na ekrany polskich kin, który opisuje okrutne prześladowania Kościoła w XX wieku.

Podczas wojny domowej w Hiszpanii bestialsko zamordowano ponad 8000 osób duchownych. Przez cały czas krwawych prześladowań obiecywano im darowanie życia pod warunkiem wyrzeczenia się wiary, a jednak nie odnotowano żadnego przypadku apostazji! Zakazany Bóg to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga.

Trudno uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. Męczeństwo Kościoła hiszpańskiego, które miało miejsce zaledwie kilkadziesiąt lat temu, przybrało niewyobrażalny rozmiar. Winni jesteśmy mu pamięć.

Proponowane:
Seans grupowy w kinie – TAK
Pokaz specjalny poza kinem – TAK

www.zakazanybog.pl


Bernadetta. Cud w Lourdes

plakat
Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi.

Od lutego do lipca 1858 roku Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, prostej, obdarzonej dużym temperamentem, nieco upartej, ale niezwykle uczciwej nastolatce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji. Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat…

Za główną rolę w filmie „Bernadetta. Cud w Lourdes” Katia Miran została nagrodzona na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. Widz na długo pozostanie pod wrażeniem jej kreacji aktorskiej.

Proponowane:
Seans grupowy w kinie – TAK
Pokaz specjalny poza kinem – TAK

www.bernadetta-film.pl


Młody Mesjasz

plakat
„Młody Mesjasz” to opowieść o niezwykłych wydarzeniach w życiu siedmioletniego Jezusa, które każą Mu zadać sobie pytanie: kim jestem? Wyjątkowa perspektywa, z jaką nie zmierzyli się do tej pory żadni twórcy, sprawia, że widz ogląda szalenie elektryzujący i inspirujący obraz, a wraz z wyjątkowymi bohaterami opowieści być może po raz pierwszy w życiu stawia sobie pytania: jakim dzieckiem był Jezus? czy chorował, bawił się i śmiał jak każdy inny chłopiec? kiedy i jak odkrył, że jest Synem Boga?

Proponowane:
Seans grupowy w kinie – TAK
Pokaz specjalny poza kinem – po zakończeniu dystrybucji kinowej (wrzesień 2016)

www.mlodymesjasz.pl

 

 


Bóg w Krakowie


Bóg w Krakowie to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Jego akcja rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Pełen ciepła i dobrych emocji obraz zostaje dopełniony mistrzowskim aktorstwem. Siedem epizodów spaja postać św. Alberta Chmielowskiego, który jest przewodnikiem widza po Krakowie.

Młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwo niemogące doczekać się potomstwa; wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu. Co ich łączy?

Proponowane:
Seans grupowy w kinie – TAK
Pokaz specjalny poza kinem – TAK (po zakończeniu dystrybucji kinowej – 10.2016r.)

www.bogwkrakowie.pl