usługi pogrzebowe

Funeral planning

Napisał: admin

Planowanie wprowadza w nasze życie ład i porządek. Osoby z grubymi, zapisanymi terminarzami budzą podziw. Bycie zorganizowanym jest cechą wysoko cenioną. Niektórzy w swoich planach posuwają się jednak nieco dalej i już za życia planują swój własny pogrzeb. Zakłady pogrzebowe wychodzą więc na przeciw oczekiwaniom tych, którzy nigdy nie rozstają się ze swoimi terminarzami i planami, proponując im funeral planning. Czym właściwie jest planowanie swojego pogrzebu?

Czym jest funeral planning?

To usługa niezwykle popularna w USA, a także w krajach na Zachodzie Europy. Coraz większą sławę zyskuje jednak w Polsce, gdzie zakłady pogrzebowe coraz częściej oferują funeral planning w zakresie swoich usług. Najprościej rzecz ujmując, jest to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcieliby mieć wpływ na to, jak będzie wyglądał pogrzeb, nie zależnie od tego kiedy on nadejdzie. Dzięki zaplanowaniu własnego pogrzebu, już za życia możemy mieć wpływ na najmniejszy detal ceremonii, która choć jest niezwykle smutna, może przebiegać wedle naszych wytycznych.

Jak przebiega funeral planning?

Usługi pogrzebowe obfitują w coraz to większe udogodnienia, a jednym z nich jest możliwość zaplanowania własnego pogrzebu za życia. W ramach funeral planning, oferowana jest rozmowa z pracownikiem zakładu pogrzebowego lub konsultacja online. Dzięki temu można skrupulatnie omówić każdy szczegół własnej ceremonii pogrzebowej. Wybiera się trumnę, i dopina wszelkich formalności. Odciąża to też rodzinę zmarłego, która nie musi martwić się o wszelkie detale związane z obrzędem żałobnym. Można pozostawić informację, co zrobić gdy zgon nastąpił w jakimś konkretnym miejscu. Warto wiedzieć, że usługa funeral planning jest z reguły bezpłatna. Koszty zostają rozliczone, gdy nadejdzie czas jej realizacji. W ramach funeral planning, wykupuje się również polisę, gromadząc na niej środki na przyszły pogrzeb.

Polecamy również artykuł na portalu PoradyPogrzebowe.pl pod tytułem Pogrzeb katolicki a śmierć samobójcza.

Zostaw komentarz