zakłady pogrzebowe

Jak wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy

Napisał: admin

Wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego to jedna z najważniejszych decyzji, którą musimy podjąć po odejściu bliskiej nam osoby. W tych ciężkich chwilach ciężko jest się nam na coś zdecydować, dlatego podpowiadamy czym się kierować w trakcie poszukiwań firmy pogrzebowej, a także jak wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy, który nas nie zawiedzie. 

Lokalizacja zakładu pogrzebowego

Jak wybrać najlepszy zakład pogrzebowy? To pytanie spędza nam sen z powiek. W tych ciężkich chwilach szukamy osoby, która jest kompetentna i pomoże zdjąć z naszych barków chociaż część obowiązków. Wybrany przez nas zakład pogrzebowy powinien zlokalizowany być blisko kościoła i cmentarza, na którym dokonany będzie pochówek. W przypadku kiedy śmierć bliskiej osoby nastąpiła poza miastem, w którym ma być pochowana, zwróćmy szczególną uwagę czy usługi pogrzebowe oferują transport zwłok. Firma powinna bowiem dysponować odpowiednim karawanem i posiadać doświadczenie w załatwianiu formalności związanych z odbiorem i przewozem ciała. Warto zastanowić się także, czy chcemy ubrać ciało zmarłego samodzielnie czy powierzyć tę czynność zakładowi pogrzebowemu. Jeśli firmie pogrzebowej, koniecznie należy sprawdzić czy posiada taką usługę.

Cennik usług pogrzebowych

Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest przejrzystość cennika. Zasiłek pogrzebowy pokrywa zazwyczaj tylko część kosztów, dlatego warto przeprowadzić dokładną wycenę usług pogrzebowych, tak aby nie narażać się na ukryte koszty. Profesjonalny zakład pomoże nam nie tylko przy samej organizacji ceremonii. Pracownicy posiadający doświadczenie pomogą nam odebrać akt zgonu, pozwolenie na pochówek czy wypełnić wniosek o zasiłek pogrzebowy.

Profesjonalny zakład pogrzebowy

W tym smutnym czasie musimy wybrać firmę, która cieszy się pozytywnymi opiniami. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na sposób zachowania pracowników, ponieważ powinni oni przejawiać dużą dozę empatii i wyrozumiałości. Dzięki powyższym wskazówkom z pewnością wybierzecie odpowiedni zakład pogrzebowy, który odciąży Was w tym trudnym czasie.

Zostaw komentarz